19.06.2020 r.

            Nasi uczniowie z klas pierwszych zaangażowali się w akcję zorganizowaną w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.  Pod kierunkiem polonistki Elżbiety Wałaszewskiej przygotowali cykl filmów z nagraniami czytanych przez siebie bajek i wierszy o zwierzętach.

            W nagraniach wykorzystali znane wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy, S. Jachowicza i E. Szelburg-Zarembiny, a także kilka historii z cyklu „Poczytaj mi mamo”. W przedsięwzięciu wzięli udział: Edyta Makowska, Magda Skrzeszewska, Michalina Sobkiewicz, Damian Antczak i Kornel Kanigowski.

            Filmy zostały umieszczone na stronie Przedszkola Publicznego nr 2 im. Marii Konopnickiej, na profilu facebookowym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu oraz w grupie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom na profilu facebookowym Fundacji.

            To już kolejne działanie naszych licealistów w ramach akcji organizowanych przez Fundację „Cała Polska czyta dzieciom” – tym razem online.

 

https://youtu.be/U5XFVGICus8