SiteLock

Finał projektu na scenie Domu Kultury

            W rolach głównych wystąpili Zuzanna Kwiatkowska jako Gabriela i Szymon Klonowski jako Troy. Mogliśmy podziwiać ich grę aktorską, ale również zasłuchać się w interpretacjach piosenek z musicalu. Uczniów pod względem wokalnym przygotowywał Mariusz Rzepkowski.

            W rolach drugoplanowych oglądaliśmy m.in. Asię Nadworną jako Sharpay i Huberta Pawlewicza jako Rayana. Ta dwójka zyskała najgłośniejsze owacje publiczności, gdyż nie tylko świetnie odgrywała swoje nieco komiczne role, ale również przeuroczo tańczyła.

            Dużo pracy w swoje role włożyli też Natalia Boniecka jako Taylor i Jakub Kamiński  w roli Chada,  przyjaciela głównego bohatera. Kuba zmagał się z rolą dość długo, ale wyszedł z tych zmagań zwycięsko. Natalia ponadto pracowała nad choreografią. Ciekawe kreacje stworzyły również Weronika Krajczyńska (Kelsi) i Oliwia Tomaszewska (pani Darbus).

            Trzeba pamiętać, że w przedsięwzięciu wzięli wszyscy uczniowie z klasy 2 LC. Każdy miał jakieś zadanie do wykonania. Niezwykle ważni byli statyści: Oliwia Karbowska, Ania Młodziankiewicz, Aleksandra Mikucka, Karolina Dejewska, Mateusz Kuczkowski, Błażej Bożejewicz, Michał Kowalski, Dawid Dołęgowski, Damian Zieliński, Julia Grabowska, Natalia Drozd, Julia Wysocka. Występowali w wielu scenach i wcielali się w różne postacie, w zależności od potrzeby. Chłopcy jako drużyna koszykarska. mimo początkowych trudności podczas przygotowań, poradzili sobie całkiem nieźle. Dziewczyny jako koło chemiczne również wypadły dobrze.

            Ponadto  niezwykle ważne zadanie miała Joanna Cipkowska, która wzorowo zajmowała się kurtyną. Muzyką, a właściwie przygotowaniem i operowaniem całą ścieżką dźwiękową, zajął się  w  profesjonalny sposób Bartek Witulski. Plakaty zaprojektowały Natalia Gościńska i Karolina Kwiecień. Dziewczęta odpowiadały również za wykonanie nagrania przedstawienia, scenografię zaprojektowały i przygotowały Weronika Brańska i Wiktoria Hammer.

            Na scenie nie było widać Zuzanny Lech - głównej twórczyni adaptacji scenariusza  (pomagali jej Zuzia Kwiatkowska i Szymon Klonowski). Zuzia, poza pracą scenarzystki, w dużej mierze zajęła się reżyserią spektaklu i choć to ja miałam decydujący głos jako główny reżyser, to Zuzia w znacznym stopniu przyczyniła się do kształtu artystycznego musicalu. Jej sukces, jak i nasz sukces jako twórców spektaklu w dużej mierze wynikał z zaangażowania Zuzi i z umiejętności motywowania kolegów do pracy.

            Muszę przyznać, że ta niemal roczna współpraca  z klasą 2 LC bywała trudna z różnych względów. Jednak praca w grupie, zaangażowanie kilku osób wpływało pozytywnie na innych i ich podejście. Za największy sukces uważam, że z tak liczną klasą udało się zrealizować zamierzone cele. Czyli przede wszystkim wystawić sztukę, ale i zintegrować uczniów i rozbudzić w nich choć w niewielkim stopniu miłość do teatru, czy do twórczości w ogóle. Cieszę się ogromnie, że nikt nie zawiódł. Pracowali wszyscy i wszyscy byli obecni podczas premiery.  Serdecznie gratuluję całej klasie, ale i rodzicom uczniów.

            Serdeczne podziękowania dla Artura Niklewicza, dyrektora Domu Kultury i jego współpracowników za umożliwienie realizacji spektaklu na profesjonalnej scenie, z dobrym nagłośnieniem i oświetleniem, a także za wydrukowanie plakatów.

                                                                                                                             Justyna Pietrzak