SiteLock

"Wazówna" witała wiosnę z SKT "Z Górki"

            Tym razem dyrektor Artur Niklewicz specjalnie dla nas zaprosił dźwiękowca z Torunia, który pracuje m. in. w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu, w Klubie Studenckim "Od Nowa" i Klubie Muzycznym "Lizard King". Pan Maciek (absolwent klasy teatralnej) docenił nasz wkład pracy i talent aktorów, a nawet zaproponował pomoc w kolejnych przedsięwzięciach.

            W naszym musicalu ważną rolę odgrywa również światło, które tym razem było zdecydowanie inne, a to z przyczyn technicznych. Musieliśmy poradzić sobie jedynie ze światłem punktowym i było to dla nas ciekawe doświadczenie. Okazuje się, że świetnie sobie radzimy w sytuacjach kryzysowych.

            Zaprosiliśmy również red. Krzysztofa Kocimskiego z lokalnej telewizji, który przeprowadził z twórcami spektaklu wywiad i przygotuje również relację z wydarzenia teatralnego. Byli z nami też filmowcy, którzy pod moją opieką zajmują się przygotowaniem filmu promocyjnego szkoły. Zaprosiliśmy młodych widzów do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie "Krytyk teatralny".

            Naprawdę dużo się działo. Były emocje, był stres i trema. Jednak przede wszystkim po raz kolejny było uczucie spełnienia, spełnienia marzeń. Tym bardziej, że dyrektor Piotr Wiśniewski stwierdził, iż dzięki nam tegoroczny Dzień Wiosny był naprawdę udany.

            Pamiętajcie, Drodzy Widzowie, że jesteście, jak powiedział Krystian Arciszewski, dla nas aktorów i twórców spektakli powietrzem.  Bez Was nasze SKT nie mogłoby istnieć. Dziękujemy Wam za obecność, uwagę i pozytywne opinie. Zapraszamy już teraz na kolejną prapremierę. Tym razem autorką scenariusza będącego adaptacją książki Agathy Christie jest Wiktoria Czarnecka.

            Dziękujemy serdecznie panu Arturowi Niklewiczowi za pomoc i otwarte dla nas zawsze drzwi Domu Kultury. 

                                                                                                                       Opiekun SKT "Z Górki"

                                                                                                                               Justyna Pietrzak