SiteLock

SKT „Z Górki” spełniło marzenia...

            Pomysł na scenariusz powstał już kilka dni po premierze i sukcesie naszego poprzedniego spektaklu "Zmuszeni", czyli na początku czerwca ubiegłego roku. Koncepcja nowego przedstawienia była tworem niemal wszystkich artystów z SKT „Z Górki”. Scenariusz napisała w czasie wakacji uczennica klasy 2 LB Aleksandra Kozerska, pomagał jej przede wszystkim Szymon Melerski z klasy 3 GB. Pierwsze próby zaczęliśmy już we wrześniu w naszej szkole. W międzyczasie wystawiliśmy dwie sztuki, z okazji Dnia Nauczyciela oraz Światowego Dnia HIV i AIDS. W październiku zaczęliśmy regularne przygotowania i próby w Domu Kultury. Początkowo spotykaliśmy się raz w tygodniu, potem dwa razy,  a w ostatnich tygodniach ćwiczyliśmy niemal codziennie. Każde spotkanie to kilka godzin pracy.

            Niedawno czytaliśmy razem z Wiktorią Czarnecką i Szymonem Melerskim powieść pt. "Teatr niewidzialnych dzieci" Marcina Szczygielskiego. Była to lektura obowiązkowa dla uczestników etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego, do którego moi uczniowie się zakwalifikowali (do tego etapu dotarła również uczennica Elżbiety Wałaszewskiej  ̶  Martyna Żeglarska). Jedna z głównych bohaterek tejże książki wystawiała autorski spektakl  i powtarzała: "Nie czarujmy się, sztuka wymaga poświęceń". To było hasło przewodnie podczas przygotowań do prapremiery "Spełniaj marzenia". Wszyscy naprawdę wiele poświęciliśmy, aby publiczność była usatysfakcjonowana. Tak jak głosi tytuł naszej sztuki, spełniliśmy marzenia. Udało się. Mimo że nie jesteśmy profesjonalistami, mimo że nikt z nas nie pobiera lekcji śpiewu ani tańca, według publiczności daliśmy radę. Po występie płakaliśmy my, ale w trakcie sztuki ze wzruszenia płakała publiczność. Te łzy i niewymuszone oklaski oraz gratulacje są dla nas najlepszą recenzją i jednocześnie nagrodą.

            W przedstawieniu brali udział wszyscy członkowie SKT  „Z Górki”:

Julia Kozerska - Sonia; instruktorka tańca,

Aleksandra Kozerska - przyjaciółka Sonii - Klaudia; przyjaciółka naukowca Tomka - Pola,

Kacper Szymoniuk - naukowiec Tomek; prowadzący programu "Randka w ciemno",

Olgierd Nowakowski - Adrian; prowadzący galę rozdania nagród,

Szymon Melerski - malarz Damian, mąż Katarzyny,

Natalia Ryłowicz - przyjaciółka modelki Asi; agentka,

Patrycja Lewandowska - matka malarza; koleżanka/sekretarka bizneswoman Katarzyny; modelka z poczekalni,

Wiktoria Czarnecka - bizneswoman Katarzyna,

Dawid Dąbski - lekarz; fotograf,

Natalia Brzostowska - modelka Asia,

Krystian Arciszewski - agent modelek,

Maria Zawadzka - pracownica biurowa; Julita,

Filip Fiszer - nieoceniona pomoc techniczna.

            Plakaty, zaproszenia i wejściówki zaprojektowali Szymon Melerski oraz Aleksandra Kozerska (z pomocą Julki Kozerskiej); ścieżkę dźwiękową przygotował Olgierd Nowakowski. Wszyscy bardzo angażowali się w realizację spektaklu, jednak największą pomoc stanowili Ola Kozerska i Szymon Melerski. To oni mobilizowali kolegów, oni pomagali mi mieć pieczę nad wszystkim. Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów z SKT  „Z Górki „i dla Filipa Fiszera, który dbał o zmiany scenografii  ̶  zadanie było naprawdę odpowiedzialne i dobrze wykonane.

            Dziękujemy dyrektorowi Arturowi Niklewiczowi za udostępnienie sali widowiskowej Domu Kultury i wydrukowanie materiałów promocyjnych. Podziękowania należą się również Jurkowi Wojciechowskiemu za nagłośnienie podczas ostatnich prób i występu, a także Paulinie Gralik za obsługę techniczną. Dyrekcji ZS nr 1 im. Anny Wazówny dziękujemy za to, że możemy istnieć jako grupa teatralna, zaś nauczycielom za wyrozumiałość w ostatnich dniach przed prapremierą. Specjalne podziękowania kierujemy do Justyny Ściślak, która bardzo nam pomogła, drukując zdjęcia stanowiące główny element scenografii.  Rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie, wyrozumiałość i poświęcenie własnego czasu m.in. na dowożenie młodzieży na próby.

            Ponadto chcę serdecznie pogratulować wszystkim Rodzicom artystów z SKT „Z Górki”  wychowania tak wspaniałych, ambitnych, pracowitych, odpowiedzialnych i dążących do celu młodych ludzi.

            Kolejny raz będziemy wystawiać nasz spektakl w marcu. Serdecznie zapraszamy!

    Opiekunka SKT „Z Górki” 

Justyna Pietrzak