SiteLock

Masz to w genach

            Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Akcję koordynowała Martyna Rojek, działali wolontariusze - Izabela Zelmańska, Patrycja Markiewicz, Weronika Wiśniewska, Patrycja Lewandowska, Weronika Blonkowska, Karolina Jankowskia i Mateusz Wołyński - pod opieką nauczyciela Nadhira Mkhtar-Kharroubi'ego.

            Nasza akcja miała miejsce w sali 116 od godziny  9:00 do 12:30, dawców nie brakowało, gdyż ponad 20% naszych uczniów brało udział! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznego wyniku. Mamy nadzieję, że osoby które, w tym roku nie były do końca pewne, dołączą do grupy potencjalnych dawców szpiku w przyszłym. Liczy się każdy zarejestrowany dawca.

            Dodajmy, że akcja zakończyła się sukcesem z pewnością dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły oraz spotkaniu zorganizowanemu w przeddzień przez wolontariuszki. Spotkanie to miało na celu przedstawienie szczegółów akcji.

            Na koniec należy podziękować dyrekcji za pomoc w organizacji dnia dawcy szpiku w szkole oraz wszystkim osobom, które w większej lub mniejszej mierze przyczyniły się do sukcesu.

            Dodajmy, że podczas akcji „Potrzebny szpik dla Ksawerego” , dotarła do nas bardzo radosna informacja, że Ksawery odnalazł swojego genetycznego bliźniaka! Ty też możesz pomóc innym!

            Pomożesz? Bo możesz! Masz to w genach.