SiteLock

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

            Od drugiej połowy listopada trwało podłączanie kolejnych klas do nowej sieci centralnego ogrzewania i na początku grudnia stało się to, na co wszyscy czekaliśmy – ciepło pojawiło się wszędzie z wyjątkiem jednej sali w skrzydle języków obcych, biblioteki i sali gimnastycznej. Brakujące nadal w kilku klasach termostaty powodują, że w wielu pomieszczeniach jest teraz czasem nawet za ciepło.

            Cieszą nas wszystkich nowe drzwi. Są dobrej jakości, a zamontowana w nich bezpieczna szyba poprawia bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli.

            Na początku grudnia zainstalowano skrzynkę umożliwiającą uruchomienie dostaw gazu. Według informacji, które posiadam, na ogrzewanie gazowe przejdziemy na przełomie stycznia i lutego.

            Dobiega końca ocieplanie budynku szkolnego z zewnątrz. Mury i dach szkoły zostały obłożone warstwą styropianu. Niestety zabrakło czasu  na ostatni etap prac zewnętrznych – czyli na malowanie, które zostanie wykonane w pierwszych dniach wiosny.

            Już niedługo uruchomione zostaną pomieszczenia biurowe, klasa chemii i dwie pracownie matematyczne. Wkrótce ożywi się handel w szkolnym  sklepiku. Natomiast niestety w wir remontu oddane zostaną kolejne klasy - matematyczna i języka polskiego.

            Ubolewam jednak nad wieloma niedogodnościami, na które nie mam wpływu. Żałuję, że nie zawsze mamy dostęp do Internetu, że niektóre prace generują hałas i chwilowe zapylenie niektórych części szkoły. Remont, którego jesteśmy świadkami, jest ogromny i zmieni wygląd szkoły na lata. Absolwenci, którzy często nas odwiedzają czy rodzice podczas grudniowej wywiadówki z zachwytem patrzą na zmiany zachodzące w szkole.

            Remont nie jest łatwym wyzwaniem dla nas wszystkich. Wymaga wielkiej cierpliwości i wiele dobrej woli. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji szkoły, rodzicom, Radzie Rodziców i wicedyrektorowi Dariuszowi Guzowskiemu za wspieranie mnie w tym trudnym dla szkoły czasie.

            U progu Świąt Bożego Narodzenia bardzo proszę przyjąć  życzenia spokojnych, i radosnych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, a w Nowym Roku spełnienia wszelkich marzeń i planów.

 

dyrektor szkoły

Piotr Wiśniewski