SiteLock

Nagroda publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

            Była to już 42. edycja konkursu, który co roku przyciąga na golubski zamek młodych gawędziarzy z całej Polski. Rozpoczął się w piątek przedstawieniem pt. „Gusła”, które uczestnicy wraz z opiekunami mogli obejrzeć w Domu Kultury. Wieczorem nastąpiło losowanie kolejności wystąpień, które wypełniły następne dwa dni konkursu. Pięć osób wyłonionych spośród uczestników po sobotnich przesłuchaniach wzięło udział w wystąpieniach finałowych, które odbyły się w niedzielę. Laureatką konkursu została reprezentantka województwa łódzkiego.

            Oprócz udziału w przedstawieniu uczestnicy konkursu odbyli wycieczkę na golubski cmentarz, zwiedzili miasto i zamek oraz uczestniczyli w naborze do pocztu husarskiego. Niektórzy z nich mogli się więc sprawdzić nie tylko jako oratorzy, ale także rycerze najsłynniejszej w XVII wieku jazdy, jaką była polska husaria.

Poziom wystąpień, jak co roku, był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy nas nagroda naszego ucznia, który pod opieką polonistki Elżbiety Wałaszewskiej przygotował wystąpienie na temat czterech przedwojennych obieżyświatów. Krzysztof będzie mógł zaprezentować je ponownie podczas konkursu krasomówczego w Poznaniu, który odbędzie się 8. grudnia. Już dziś życzymy mu powodzenia!

Elżbieta Wałaszewska