SiteLock

Urodziny "Wazówny"

             Do udziału w pikniku zaproszono uczniów "Wazówny", ich rodziny i znajomych. Najliczniej przybyli gimnazjaliści, dla których piknik był dedykowany w szczególny sposób. Byli też uczniowie liceum oraz jego absolwenci. Szkołę odwiedzili też rodzice uczniów i ich młodsze rodzeństwo.

            Urodzinowe spotkanie rozpoczęło się na Zamku Golubskim, tam o warowni i Annie Wazównie opowiadała przewodnik Natalia Becmer (absolwentka "Wazówny"). Następnie uczniowie przemaszerowali do szkoły. Gości przywitał dyrektor Piotr Wiśniewski. Na boisku dziewczęta pod opieką Lidii Kwiatkowskiej zaprezentowały zumbę. Kolejną atrakcją był pokaz piramid budowanych z ludzi. Tych sportowców przygotował Nadhir-Mokhtar Kharroubi. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali także finały rozgrywek siatkówkowych.

            Uczestnicy pikniku mogli dopingować sportowców lub udać się do szkolnej auli. Tam Marek Beyger oraz Justyna Radzimińska i Monika Kwidzyńska przygotowali wielki test o Wazównie. Nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie zaproponowali konkurs historyczny, w którym mogli wziąć udział zarówno uczniowie, jak goście odwiedzający szkołę. Wraz z dyrektorem zapewnili atrakcyjne nagrody (np. pobyt w SPA, vouchery do siłowni, salonu masażu, fryzjera, pizzerii, kolację przy świecach w restauracji, glejty na turniej rycerski i wiele innych nagród i upominków). Po teście wystąpił Szkolny Kabaret "Pod Górkę", który prowadzi Justyna Pietrzak.

            O żołądki uczestników pikniku zadbał dyrektor, który zapewnił wojskową grochówkę i grillowane kiełbaski. Grochówką częstowały nauczycielki, które tego dnia wcieliły się w nietypowe role specjalistek od kuchni polowej, to Beata Stawska, Arleta Sochacka i Paulina Rutkowska. Natomiast grillowanie odbywało bezpiecznie się pod okiem Piotra Kurkowskiego.

            W tym czasie pracowały pracownie przyrodnicze. Doświadczenia chemiczne odbywały się pod okiem nauczycielek Jolanty Mueller i Grażyny Modrzyńskiej, natomiast biologiczne nadzorowały Anna Borkowska i Anna Puchałka. W Astrobazie gości przyjmowali Bogdan Sęk i Joanna Wróbel.

            Szkołę odwiedzili strażacy z golubsko-dobrzyńskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP pod dowództwem kpt. Witolda Juszczaka (część załogi stanowili absolwenci "Wazówny"). W specjalnym namiocie odtworzyli warunki zadymienia, jakie panują podczas prawdziwego pożaru. Można było tam wejść, aby samemu przekonać się, jak zachowuje się człowiek w sytuacji zagrożenia. Można było również porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz poćwiczyć z ratownikiem medycznym.

            Ważnym punktem programu było podsumowanie Wielkiego Powiatowego Testu Wiedzy o Annie Wazównie. Rozdano wiele nagród, które wręczali goście pikniku. Ważnym wydarzeniem było przekazanie dyrektorowi Piotrowi Wiśniewskiemu obrazu Anny Wazówny przez samego artystę Sławomira Jasienieckiego . Ten podarunek to portret, które zawisł w miejscu poświęconym patronce przy głównym wejściu do szkoły. Nastrój chwili, która wiązała się z XVI-wieczną patronką, podkreślił występ szkolnego Zespołu Muzyki Dawnej pod kierunkiem Anny Kuc.

            Podczas pikniku ekipa szkolnego radia, które rozpoczyna działalność w ramach edukacji medialnej pod opieką Mariusza Rzepkowskiego, nagrywała materiał do audycji. Swój materiał nagrywała także ekipa Szkolnego Koła Medialnego, które prowadzi Justyna Pietrzak.

            Podczas imprezy nad uczniami czuwali również Dorota Borowska, Małgorzata Chojnacka, Piotr Jagodziński, Małgorzata Zegarska i Elżbieta Kochner. Wsparli i ich pracownicy: Jarosław Pęcak, Sandra Lewandowska i Agnieszka Kazaniecka.

            Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim osobom, firmom, instytucjom i służbom, które wsparły organizację pikniku przez fundowanie nagród, sponsorowanie produktów spożywczych czy przygotowanie pokazów. Dzięki licznym Przyjaciołom "Wazówny" odbyły się urodziny patronki, które pierwszy raz obchodzone był w tej formie.

                                                                                                          Dariusz Guzowski