SiteLock

Bez porażki na Mistrzostwach Powiatu

            Nasz zespół, który oparty był na uczennicach klasy trzeciej i wsparty kilkoma dziewczętami z pierwszej klasy, w pierwszych dwóch spotkaniach, zarówno z reprezentacją Kowalewa Pomorskiego, jak i Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu, osiągnął bezbramkowy remis. Pozostałe spotkania w grupie ułożyły się w taki sposób, że do awansu do półfinału potrzebowaliśmy zwycięstwa w ostatnim spotkaniu przeciwko Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego.

            Po utracie bramki na cztery minuty przed syreną końcową, 60 sekund przed upłynięciem czasu gry, wyśmienitą indywidualną akcją i zdobyciem pięknego gola popisała się Kinga Chojnacka, jednak pozostało już zbyt mało czasu na strzelenie drugiej, dającej przepustkę do najlepszej czwórki, bramki. Jak się później okazało uplasowaliśmy się na 5 miejscu.

            Zespół z „Wazówny” nie zaliczał się do faworytów turnieju, a jednak zaprezentował się znakomicie, nie odnosząc żadnej porażki i świetnie realizując przedmeczowe założenia taktyczne opiekuna, którym był Piotr Jagodziński. Jest on bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

            Skład naszej reprezentacji tworzyły: Weronika Blumkowska, Klaudia Grajek, Natalia Zakrzewska (1GA), Edyta Kryłow, Wiktoria Gabrielczyk (1GB), Zuzanna Kowalczyk (3GA), Kinga Chojnacka, Wiktoria Kułakowska, Oliwia Motycka, Amelia Orfin, Michalina Prądzyńska oraz Aleksandra Stryjewska (3GB).

            Zawody wygrały piłkarki z Gałczewa, pokonując w finale po rzutach karnych zespół ze Zbójna.

                                                                                                                               PJ