SiteLock

Olimpiada na Zamku, Zuzanna wśród najlepszych

            Była to trzyetapowa olimpiada. Jej etapy to: szkolny, okręgowy (16 okręgów- województw) i centralny. Do etapu centralnego awansowało od 1 do 9 uczniów, w zależności od zdobytych punktów i wielkości okręgu. Zakwalifikowało się  80-ciu uczestników z całej Polski.

            Wśród nich znalazła się również uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny Zuzanna Kwiatkowska, którą przygotowywali Marek Beyger, Monika Kwidzyńska i Justyna Radzimińska. W ścisłym finale Zuzanna została laureatką ósmego miejsca, zdobywając indeks na uczelnie wyższe oraz wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez jednego z Europosłów, wspierających Olimpiady Coptiosh (więcej informacji na coptiosh.eu).

            Podczas Olimpiady odbył się  także III Kongres COPTIOSH, na którym najlepszym szkołom  w Polsce wręczano tytuły: Platynowej, Złotej, Srebrnej i Brązowej Szkoły Praworządności RP. "Wazówna" otrzymała tytuł Srebrnej Szkoły Praworządności. Do rankingu brane są pod uwagę olimpiady z zakresu Historii , Wiedzy o społeczeństwie, Unii Europejskiej, Praw Człowieka i Prawa.

            W Polsce jest ponad 6 tys szkół ponadgimnazjalnych, w rankingu znalazło się 176. "Wazówna" zajęła w 40. miejsce w kraju, a w województwie kujawsko-pomorskim 3, wyprzedziły ją dwa licea z Inowrocławia. Imprezę prowadzili: Monika Kwidzyńska i Szymon Klonowski.

 

SREBRNY DYPLOM