SiteLock

Marcelina Prymusem Pomorza i Kujaw

             W pierwszej części konferencji Piotr Nadolny, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, wręczył najlepszym uczniom z województwa kujawsko-pomorskiego, zaświadczenia o przyznanych im stypendiach z programu Prymus Pomorza i Kujaw.

            Marcelina Sikora, uczennica klasy III C LO, to laureatka z Zespołu  Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Przyznano jej to zaszczytne stypendium. Marcelin przez cały okres nauki w naszej szkole - zarówno w gimnazjum, jak i liceum  - była wielokrotnie finalistką lub laureatką wielu konkursów. To:

  • finalistka konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego,
  • finalistka Ogólnopolskiego Konkursu z okazji rocznicy utworzenia Towarzystwa Naukowego w Krakowie,
  • zdobywczyni III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Historycznym „II wojna światowa i czasy powojenne we wspomnieniach przodków”,
  • zdobywczyni II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”,
  • zdobywczyni wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawadzkiej „Oni tworzyli naszą historię”.

            Gratuluję Marcelinie wielkiego sukcesu, a nauczycielom, którzy byli opiekunami uczennicy, bardzo dziękuję.

            W drugiej części konferencji prof. dr hab. Włodzimierz Duch przedstawił wykład pt. „Czy technologia pomoże nam usprawnić nasze mózgi?” Po przerwie uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzania laboratorium naukowego Centrum Optyki Kwantowej Instytutu Fizyki UMK w Toruniu.

                                                                                               dyrektor Piotr Wiśniewski

 

DYPLOM