SiteLock

W "Wazównie" i na Zamku Golubskim

             Była to IV edycja olimpiady, która organizowana jest przez stowarzyszenie Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych. Olimpiada odbyła się pod patronatem rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Jacka Woźnego. Wsparły ją uczelnie wyższe z całego kraju, które finalistom i laureatom zapewniły indeksy na studia w swoich murach. Do rąk uczestników trafiło 76 indeksów, ponieważ znakomita większość uczestników olimpiady przekroczyła wymagany próg punktowy.

            Uczestnicy olimpiady mogli przy okazji udziału w finale poznać Golub-Dobrzyń i jego okolice. Zwiedzili m.in. Zamek Golubski. Poznali także Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny, w którym spędzili kilka godzin, pisząc testy sprawdzające ich wiedzę. Inicjatywę wsparli samorządowcy - starosta Franciszek Gutowski, burmistrzowie Mariusz Piątkowski i Jacek Żurawski, wójtowie Marek Ryłowicz, Piotr Wolski i Dariusz Górski.

            W "Wazównie" gości przyjął dyrektor Piotr Wiśniewski, natomiast uczniowie klasy II LA pomagali w organizacji imprezy. Na miejscu organizacją zawodów zajęli się Marek Beyger (sekretarz Komitetu Głównego), Monika Kwidzyńska oraz Justyna Radzimińska. Rada Rodziców "Wazówny" zadbała o słodki poczęstunek dla gości.

            Szymon Klonowski z "Wazówny" - uczeń klasy III/humanistyczno-medialnej - znalazł się wśród finalistów i może już planować podjęcie studiów w wybranej przez siebie uczelni, gdyż jest zdobywcą indeksu.