SiteLock

Wyróżniona recytatorka z „Wazówny”

         Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury od wielu lat organizuje Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który ma renomę z powodu wysokiego poziomu prezentowanych tam wystąpień, ocenianych przez profesjonalne jury.

            Naszą szkołę reprezentowała Julia Kuczkowska, przygotowująca się pod kierunkiem pana Jarosława Kalińskiego. Stanęła do rywalizacji z uczniami szkół brodnickich oraz z osobami marzącymi o wykonywaniu w przyszłości zawodu aktora i rozwijającymi swoje umiejętności w miejscowym Domu Kultury. Julia zaprezentowała opowiadanie Sławomira Mrożka pt. „Poezja” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej „Radość pisania”. Jej interpretacja tych tekstów znalazła uznanie w oczach pana Erwina Regosza (juror) i została wyróżniona.

            Po konkursie jego uczestnicy indywidualnie rozmawiali na temat walorów swoich wystąpień z przewodniczącym jury, który na co dzień jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą i nauczycielem emisji głosu. Julia dowiedziała się, że dobrze dobrała repertuar i potrafi ciekawie opowiadać historie. Została także zaproszona do toruńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury do udziału w warsztatach wokalnych.

 JK